Egressy Mátyás telefonjának eltulajdonítása: újabb fordulat az ügyben
Egressy Mátyás, a 18 éves fiatal sportoló, aki január 17-én tűnt el, több aggasztó hírt generált azután, hogy az egyik belvárosi szórakozóhelyen bulizott barátaival. Az eltűnése óta országszerte megmozdultak az emberek, hogy segítsenek keresésében. Az ügy újabb fejleménye, hogy egy hajléktalan férfi ellen elfogatóparancsot adtak ki, akit a Blikk beszámolója szerint a fiú telefonjának eltulajdonításával gyanúsítanak.
A BRFK tájékoztatása szerint a gyanúsított 2026. január 17-én hajnalban egy fővárosi éjszakai buszon vette el Egressy Mátyás mobiltelefonját, amely a fiú zsebéből kiesett. A nyomozók hamar sikerült azonosítaniuk az elkövetőt, aki jelenleg más ügy miatt börtönben van. A férfi, akit február 7-én fogtak el, azt állította, hogy a telefont elveszítette, de a telefon nem volt nála, amikor bíróság elé állították a lopás gyanúja miatt.
Büntetett előélet és elzárás
Kiderült az is, hogy a férfi nemcsak a telefon eltulajdonítása miatt került eljárás alá, hanem egy korábbi szabálysértési ügy miatt is, amely miatt 65 ezer forint pénzbírságot szabtak ki számára. A férfi ennek meg nem fizetése miatt elzárásra ítélték, amit 2024. október 30-án hajtottak végre. Mindezek fényében felmerül a kérdés, hogy miként zajlott le a telefon eltulajdonítása, és milyen körülmények között keveredett a férfi a történtekbe.
Az eltűnés háttere és a közvélemény
Egressy Mátyás ügye továbbra is élénken foglalkoztatja a közvéleményt, több hír is napvilágot látott az eltűnésével kapcsolatban. A fiú szülei és barátai folyamatosan keresik őt, és a rendőrség is mindent megtesz, hogy rátaláljanak. A közszolgáltatókat és a rendvédelmi szerveket a helyi közösségek is támogatják, hogy gyorsabban meghozhassák a megfelelő intézkedéseket, és a közvetlen környezetében is folytatják a keresést.
A hírek szerint Egressy Mátyás ügye nemcsak a média figyelmét keltette fel, hanem számos közszereplő és civil szervezet is felajánlotta segítő kezeit, hogy megtalálják a fiút.